Kontakt na nás
Motocountry sraz Píšťany- 15.- 16.6.2013
 
´
P1040342-009
P1040346-013
P1040348-015
P1040355-022
P1040357-024
P1040362-029
P1040385-052
P1040388-055
P1040461-127
P1040464-130
P1040493-159
P1040506-172
P1040510-176
P1040518-184
P1040344-011
P1040350-017
P1040353-020
P1040356-023
P1040360-027
P1040372-039
P1040380-047
P1040416-082
P1040432-098
P1040445-111
P1040498-164
P1040512-178
P1040520-186
P1040517-183
V loni jsem se byl podívat na tuto akci s Mírokvětem a Karym. Bylo to pouze na čumendu a navečer s Mírokvětem opouštíme Karyho a ponecháváme jej svému osudu. Letos jsme se rozhodli, že tentokrát zůstaneme a uvidíme. Jednalo se o jubilejní X. ročník pořádaný motocountry klubem a měl být docela dobrý program např. Country kapely, jízda na býkovi, strip show, ohňostroj a další soutěže o ceny. Kdo se přidá... Tomáš z Brodu zrušil účast i když nejdřív žadonil ať ho vezmeme na vyjížďku, poté i Bobeš, že prý nepojede. Zůstával Míra s Květou a ti možná jo, možná ne prostě dohoda jak s kozou na ledě. Sraz v AŠ v 9 hod. odjezd do Liberce a vyzvednutí Karyho u Bikerscrownu v 10 hod. to byl plán. Protože ale nikdo nepřijel tak se s Karym domlouváme na jiném místě setkání. V 10 hod. sedíme v Liberci na pumpě Čermák dáváme kávu a očekáváme Karyho. Dostavil se na čas. Projednáváme plán cesty a v tom někdo volá....    Bobeš ! Kde jste ? my čekáme s mladým u Bikerscrownu ? najednou si to rozmyslel a tak s mladým vyrazili na původní místo setkání. Pracně vysvětlujeme, kde se nacházíme a musíme tedy na ně počkat. Když dorazili, tak dostal ještě "pojeb" ode mě, aby si uvědomil, že mu funkce zastupujícího říšského vedoucího skončila, že musí zase začít poslouchat a rozhoduju já ! jinak ho vyloučím. Zjevně si z toho moc nedělal, protože stejně odmlouval. Na dotaz, kde má "mámu" prohlásil, že někdo na ty jeho vyjížďky makat musí (nechci žalovat, ale ať to taky paní hrázná ví !).
Z Liberce tedy vyjíždíme (5 motorek) sm
ěr Hamr na jezeře, Mimoň, Zahrádky do Malého Března ke Zbynďovi na oběd. Zbyněk (komisař) je jediný kamarád Karyho a mají v M. Březně hospodu. Jedeme celou cestu na jeden zátah bez zastavení. Zavzpomínal jsem na časy, kdy jsme ještě kouřili; minimálně 5x bychom Karyho zablokovali a srazili z motky !!! takhle jsme byli všichni jednou pochcaný, protože Kary NESTAVÍ ! Protože jediný Kary věděl kam to jedeme, nedovolil si nikdo zastavit a za Kravařema byla za námi asi 100 m mokrá čára bo jsme to pustili do kalhot !!! Protože bylo ale teplo, tak než dojedem do hospody, tak to vše uschne. Hospoda pěkná, přivítání s majiteli, objednávka a gáblík - to vše stíháme asi za hodinku. Původně Zbyněk s "Alžbětou"  s námi neměli jet, ale rozmysleli si to, zanechali personál svému osudu, vytáhli motku, naložili páva, nasadili kokosy a 6 motorek razí do Píšťan.
Dorazili jsme na místo n
ěkde kolem 15 hod. Byl takový nával, že nemáme skoro kam dát motky a stan, ale nakonec postavíme stany na beach volejbalovém hřišti. Ukázalo se, že to byl velice dobrý tah, neboť spíme pěkně na měkkým a ne na drnech. Protože Božka vybalovala, tak já stavěl stan sám. Slušně požádám Bobše, zda-li by mi nepomohl sem tam něco přidržet a lidi, nepřál bych vám slyšet ty kecy ! zlatej Konis ! Mladý Bobeš to už nevydržel poslouchat a šel mi pomoct, určitě to pak doma od fotra schytal !?! No co, stan byl postavenej, Božka jej začala zařizovat a my že si dojdem na jedno. V tom kde se vzal, tu se vzal Mírokvět ! ale kde je Květa ? stála kousek vedle na své nové motorce značky Laurin & Klement (YAMAHA). Tak to byl tedy ten důvod, proč Míra dělal fóry a tajnosti. Všichni se seběhli a šli se podívat, že Květa opravdu není od krve, nemá nic zlomenýho a motorka opravdu nikde nebyla odřená. Čerstvě po autoškole a hned takovou trasu ! sklízela obdiv od všech, jaká je hrdinka a že to ve zdraví přežila. Motorka se musela pokřtít, tak Míra koupil pivo a já místo abych ho vychlastal, tak jsem celý vylil na Květinu motorku. Holky pak ještě, že se musí poplivat pro štěstí a tak si asi umíte představit jak ta motorka musela vypadat. Kdyby Květu druhý den stavěli policajti, tak by jí ani nedávali dýchnout a zrovna by ji odvezli na záchytku jak smrděla. Protože jsme oba Bobše neukecali ať zůstanou (i když se volalo Bobšoví ať autem přijede a přiveze věci na nocleh) tak nakonec nasedli a odjeli na svou přehradu. Zaváhali, neboť bych zhodnotil všeobecně tento sraz jako nejlepší ze všech, na kterých jsme byli. Pořád se něco dělo, bylo na co koukat a bezva muzika.
Když jsme všichni byli ubytovaní (vstup na celý víkend 200,- Kč) tak že si dojdem na jedno, dáme klobásku, nebo gulášek, aby se do nás vešlo i to druhý. Pak zjišťujeme, že Kary přeci jenom má ješt
ě nějaký kamarády a tak zasedáme k jednomu stolu s Českolipákama. S některými se znám taky z dřívějška tak nejsme mezi cizíma a zábava se rozjíždí. Už od odpoledne nám vyhrává country music, probíhá soutěž jízda na býkovi a hlavně když jezdí holky, je opravdu na co se dívat. Byli i takový, který strčili chlapy do kapsy. Další soutěž "páka", chlapy i ženský a vše bylo o ceny. My jsme vytvořili tým, na přetahování lanem, ale skončili jsme poslední, protože nás by přetáhli i ženský jak jsme byli slabí. Nesledovali jsme ani tak jaký ceny byly a kdo vyhrál ale vím, že tam byla třeba motorkářská bunda, helma a pod. takže docela hodnotný. Zábava je v plném proudu, testujeme různé druhy piv a protože se stále něco mastného jí, tak se ne a ne dostavit nějaká "opice" S Mírou hledáme Karyho a najdeme ho nakonec ve stanu, jak si vesele chrupká. Bylo někde kolem 18 hod. ! Stany máme na hřišti těsně za pódiem kde byl rachot jako hrom a v tom se nedá spát, to umí pouze Kary. Mysleli jsme, že je nalitej a tak s Mírou lezeme k němu do stanu a děláme fotodokumentaci, že opravdu spí, protože o nás vůbec nevěděl. Jak se později ukázalo, tak důvodem spánku nebyla opilost, ale to víte, Kary už je důchodce asi 14 dní, tak si šel trochu podřímnout, aby viděl o půlnoci ohňostroj. Tím se musím Karymu omluvit za to jak jsme ho pomluvil při minulém ročníku kde jsem prohlásil že se ožral a pak mu bylo blbě. Nebyl jsem tam a tak je jasný, že jsem si to musel vymyslet. Důchodce se nám probudil včas, zrovna když začala strip show. To už jsme stáli s nažhavenejma kamerama, že si natočíme nějaký péčko. Nakonec to dopadlo tak, že Kary alespoň něco natočil, ale já tam měl jenom odjezd striptérek ! Místo abych se věnoval natáčení a tomu jestli je kamera v činnosti, tak jsem musel mačkat spoušť obráceně, tzn. když jsem chtěl kameru vypnout, protože se zrovna nic nedělo, tak jsem ji zapnul a když byl striptýz, tak jsem ji vypnul, jinak si to nedokážu vysvětlit proč tam mám 4x trávu a žádný holky. To víte, starej děděk vidí mladou prcinu a je v hajzlu, nevím co na to říct. Místo abych natáčel, čuměl jsem jak vejr.
Když tedy nemohu nabídnout strip show, tak je na videu alespo
ň ohňostroj, ten jsem zmáknul natočit v pohodě. Klidně bych to vyměnil za ty striptérky. Pak jsme ještě poseděli nekde do půl třetí a když skončila muzika, tak jdem na kutě. Řekl bych, že se nám ani nepodařilo se nějak pořádně ožrat ačkoli zde byl takový úmysl, neboť se pořád něco žralo. Ráno vypadáme docela svěže a možná, že bychom ani moc nenadýchali, přesto radši počkáme alespoň do poledne. Mezitím se ozval Honza z Prahy a se svou kočkou prý přijedou a pojedou pak s námi do Tanvaldu. Takže ráno posnídáme, Míra polívku, guláš a tlačenku ve který prý byli i řasy a obočí od prasete. Ostatní jsme tedy dali jenom kafe a vodu na výplach žaludku. Sedíme v altánu a pozorujeme, jak to pomalu odjíždí, prohlížíme motorky a pak jdeme pomalu taky balit. Božka uklízí nábytek, já bourám barák. Míra sedí u stanu na židli a kochá se, mezitím Květa likviduje stan a uklízí. Nepomáhá ani prosba o pomoc, Míra se ani nehne a tak to funguje tak, že když Květa potřebovala něco podržet, např. pytel na stan aby ho tam mohla dát, tak jej musela donést k Mírovi, říct mu drž to ! a narvat ho tam. Byla docela prdel je pozorovat. Mezitím dorazil Honza, tak jdem ještě na jedno kafe. Blížil se odjezd a tak jak pojedem ? Míra s Květou si pojedou sami aby nás prý nezdržovali. Bylo to rozumný (ačkoliv se u Míry divím že by udělal něco rozumnýho) neboť si Květa mohla jet jak potřebovala a nemusela se ohlížet na ostatní aby jí neujeli a tím třeba riskovat. Na to, že seděla na tý motce podruhý, tak sklidila obdiv za odvahu, že dojela tak daleko. Je ale potřeba ještě trochu pojezdit a bude dobrá. Nejdřív odjel Kary s Lipákama a jak jsem později z fotek zjistil, tak se stavili zase u Jiřiny (Alžběty) na oběd. Pak jsme zanechali Mírokvěta na místě protože se Míra stále kochal na židli a evidentně se mu nikam nechtělo a vyrazili jsme s Honzou domů.
Hodnocení: Byli jsme na spoustě srazů, nekdě bylo líp, někde hůř ale tady bylo nejlíp. Většina srazů byla o chlastání a dělání bordelu a to nás už nebere, tak jsme přestali na takové akce jezdit. Teď jsme se nechali od Karyho ukecat a je jasný, že příští rok sem jedeme znova. Proč ? protože né že by se tu nechlastalo, ale bylo to jakési úrovni a hlavně nikdo nedělal BUGR. Převážná většina byli "staří ostřílení motorkáři" a ti mladší perfektně zapadli a bylo vidět, že se všichni baví. Spousta soutěží se postarala o to, že se neustále něco dělo. Muzika jela celou dobu, kapely se střídali a celý sraz působil alespoň na mě v naprostý pohodě. O jídlo bylo dobře postaráno, slušný výběr, o pití ani nemluvím, záchody na tak velkou akci dopadli relativně dobře, nikde nebylo nablito, ani v álejích jak by řekl klasik a tak my jsme byli spokojený.

Giovany

Pokud chce někdo reagovat na tuto reportáž, může tak učinit ZDE

Kompletní fotogalerii na rajčeti naleznete ZDE

Fotky od Bobše ZDE

A fotky od Karyho TADY