DSC00002
DSC00008
DSC00009
DSC00024
DSC00032
DSC00035
Zahájení sezony 2011
Návrat zpět
Foto galerie
17.3.2011
Na sobotu hlásí 20 st. a nevyjet by byl zločin. Našel jsem stránky V-strom klubu a tam se plánovala na sobotu vyjížďka. Abych nejel jen tak nazdařbůh, tak si říkám že se svezu s nima, alespoň poznám zas nějaký nový kamarády. Hodil jsem do našeho fóra, že vyrážím v 8 hod. ráno a kdo se přidá... Tridac by to asi opravdu nestihl a ostatní mě zrazovali, že když nemám na motce brusle, koleduju si o malér. V-stromáci vyjížděli v 9.30 z Děčína a to bych nestihl. Sdělil jsem jim, že se tedy připojím v 10.30 v Úštěku. V pátek vytáhnu motorku poprvé na vzduch. Omyji a seškrábu loňské mouchy, namažu řetěz a pak mi Božka povídá: tady ti chybí nějaká matička ! Taky jo, na "brejlích" mi opravdu chyběla centrální matka ! Jak se mohla ztratit mi není vůbec jasný. Zkouším ji tedy shánět na poslední chvíli, ale marně. Pak mi Konis dává odkaz na stránky, kde ji můžu koupit za 390 Kč !!!!! Na to se můžu víte co ? někde ji seženu. Protože se dá jet i bez toho, tak se nějak moc nevzrušuju a nic nedám na rady Božky ať se na to vybodnu. Někde kolem půlnoci ulehám na lože.
Ve 4 ráno se sám od sebe vzbudím a ne znova zabrat. Prost
ě jsem asi nemohl dospat a tak abych se nepřevaloval, vstal jsem. Udělám si kafe, pak si dám sprchu, hledám oblečení a výbavu tam kde jsem se vloni svlíkal, všechno jsem našel. Vzhledem k tomu, že jsem vstal brzo, rozhoduji se, že dojedu místo do Útěka, do Děčína. V 7 ráno vylezu ven z baráku a všude bílo ! Ne že by napadl sníh, ale byly 2 pod nulou. Bylo jasný, že minimálně do Jablonce to bude o hubu a tak se nebudu zdržovat a radši zrovna vyrazím. Božka se vzbudila, vykoukla z balkonu, řekla něco o bláznech a zase zalezla do tepla. Začal vylézat mozol a já vyrážím. Cesta až do Liberce byla fakt o hubu a tak jsem jel jako s hnojem, hlavně v lesních úsecích. Teprve v Liberci na rychlostní silnici bylo už sucho a sluníčko začalo trochu hřát. Měl jsem dost fóra a tak jsem si udělal dvě zastávky a dojel do Děčína na místo asi čtvrt hod. před. Na místě už stepovali dva pražáci na V-stromu a BMW, takže první tam byli ti nejvzdálenější. Pak se to začalo sjíždět. Samí V-Stromy, jeden BMW a jedno Dukati, celkem nás bylo myslím 7 motorek. Upřesnila se trasa: Zubrnice, kde si prohlídneme starodávné nádražíčko, pak směr Úštěk, Kravaře, Zahrádky a dále na Doksy: To zatím stačilo a další se upřesní poté. Za chvilku dorazíme do Zubrnic a jde se na prohlídku. Vzhledem k velikosti nádraží se odhadovala prohlídka max. 15 min. ale protáhla se přes hodinu, kde nás průvodce ne ane pustit. Uvařil nám kafe a povídal a povídal. Natáčely se zde i některé interiéry do filmů např. Páni kluci a ještě nějaký, který si ale nepamatuji, neboť jsem nedával pozor. Mezitím sem dorazili i ti, kteří se chtěli připojit cestou a nebavilo je čekat na pumpách víc jak hodinu. Nakonec se podařilo vše ukončit, rozloučili jsme se s panem vypravěčem (tím to vůbec nemyslím hanlivě) a vyrazili na plánovanou cestu. Ušetřili jsme čas tím, že jsme už po cestě nemuseli nikoho nabírat, protože všichni dojeli do Zubrnic. Jenom BEBE projel Zubrnice asi 4x od začátku na konec, než objevil odbočku k nádraží. Koukali jsme na něj jak tam jezdí sem a tam, mávali v domění, že nás uvidí až nakonec na to přišel. Takže na jeden zátah se dojelo k Doksům a odbočujeme doleva k občerstvení u Kowboje na klobásu. V tom vidím, jak kolem nás frčí Kary, zavřený oči dělá, že nevidí. Vyrazil jsem tedy za ním, zastavil ho a násilím dovlekl ke kowboji na klobásu. Kowboj si nás spočítal a za chvilku nám donesl k silnici tác s přesně odměřenými klobásami, kalíšek hořčice, dva nakrájený chleby a basu PIT ! Až to dožerete, tak to přijďte zaplatit prohlásil a odešel.

Kary m
ěl namířeno do Ml. Boleslavi, kde ho čekali Míra s Květou. Dojedla se klobása, ještě jsme chvíli pokecali, pak se loučím a frčím s Karym do Boleslavi. U pumpy nás vyhlíželi Míra s Květou a dojídali nanuk. Ještě jsem stihnul ochutnat nanuka od Květy, ale Mírův jsem nestihl, protože si ho narval do huby celý i se špejlí. Dohodlo se, že zajedeme do Svojšic u Kolína na slibovanej tříčtvrtě kilogramovej biftek ke známýmu, kterej tam má hospodu. Takže za chvilku nasedáme a vyrážíme směr Poděbrady. Bylo někde kolem poledne a při tom měl být Kary v 17 hod. doma. Říkám si, to nemůžeme stíhat, ale držel jsem hubu, aby si to Kary nerozmyslel a my nepřišli o biftek. Když projíždíme kolem Boleslava, problesklo mi: máme se stavit, nebo ne ? Možná by chtěl jet s námi a já bych ho musel naložit na tandem, tak radši ne. Stavíme se, až pojedeme zpátky, to s náma chtít už určitě nebude. Když jsme se objevili počtvrté u fotbalového hřiště, kde se hrál fotbal, tak se Kary konečně zeptal místního: kudy tudy do Bavorova ? Vysvětlil nám trasu jak se dostaneme do Svojšic a když jsme pak ještě dvakrát jeli kolem toho hřiště s odvrácenými hlavami, aby nás nikdo nepoznal, tak to Kary nakonec trefil a jsme na místě. Protože je hospoda ještě zavřená, volá Kary kámošovi, že stojíme u hospody a za chvilku se přižene Dragstar s třema kolama a se zadní nápravou ze žigula. Takže omrknem divnej stroj, hodíme chvilkovej pokec a protože jsme hladoví objednáváme biftek. Máte smůlu, nemám maso, tak si dejte něco jiného. Objednává se tedy půlkila masa pro Karyho a Míru, Květa si dala polovic a já dávám "jedovaté" čili. Když to prý nebude dost čili, tak čili ještě přinese, aby to bylo dost čili - tak si vyberte. Gáblík moc dobrej, hospoda fajn, protože je motorkářská a kámoš taky dobrej. Kvůli Karymu, který chvátá domů, se za chvíli zvedáme, loučíme a kámoš zavolal svýho syna na motorce, aby nás dovedl někam kde to známe a my nemuseli zas hodinu bloudit. V Poděbradech nás ponechal svýmu osudu a ujel. Naštěstí odtamtud to už známe. Karymu chytli saze ve výfuku, chvíli se ho držíme a pak ho necháme, stejně to nestihne a dostane od Marcely čočku. S Mírou pokračujeme v poklidu a zajíždíme k Boleslavovi na kafe, protože v hospodě jsme ho nestihly a tady bude zadarmo. Navíc má Sahara vždy na víkend napečíno, tak bude ještě i zákusek. Brána zavřená, tak zvoním 2x, 3x a nic, jen za záclonou byl čilý pohyb. Určitě to nebylo kvůli tomu, že by něco "dělali" Boleslav je čerstvě po operaci, takže zbývá druhá varianta, rychle něco schovávali. A taky jo. Za chvíli přišel otevřít mladej Boleslav, jé my vás neslyšeli, pojďte dál. Venku sedí starej Boleslav, usmívá se, evidentně spokojenej a za chvíli se objevila udýchaná Sahara: jé ahoj, zrovna jsem domyla nádobí. Dáte si kafe ? bohužel ale dneska nemám napečíno. Takže bylo jen samotný kafe, chvíli pokecáme a kolem půl sedmý přjíždím spokojeně domů bez úhony.

Nejel jsem 390 km