MotoBabky 13. - 14.8.2011
Foto
Video
ZPĚT
 
Už páteční předpověď nevěstila nic dobrého. Když se v sobotu ráno probudíme tak to zatím ještě jde. Je zataženo, ale zatím neprší. Doufáme, že to vyjde, ale Božka jde preventivně do nepromoku. Kolem 9 hod. vyrážíme sami, směr Sejfy. Z tanvaldských tentokráte nejede nikdo. V Desné natankujeme a začíná zatím drobně mrholit. Jsem na sebe tvrdej a nepromok neberu kvůli pár kapkám ?!? Před Hrabačovem to nevypadá dobře, obloha zlověstně zatažená a budou snad asi kroupy. Tentokráte jsme vyměknul a na pumpě nandavám nepromok taky. Měl jsem plážové letní botky, tak nandavám na nohy pytle na odpadky, které Božka radši vzala s sebou. Dáme kávu a vydáváme se do deště. Ono to pak nakonec ani nebylo tak hrozný, sice pršelo, ale tak nějak normálně, takže dojíždíme do Sejfů více méně v pohodě. Vítáme se s moravákama a boleslavákama, kteří tam byli již od pátka. Moc nás nebylo. Když se objevil Tridac, tak se dozvídáme, že spousta lidí se kvůli počasí nedostaví. No a co, bude nás míň, ale nepochybuji, že se stejně pobavíme. Říkám Tridacovi že z Tanvaldu nikdo taky nepřijede, ale že dojede určitě Lucka, VFR s rodinou a Maxi ještě s nějakejma kámošema. Takže okolo 11 té sedíme, krandáme a dohadujeme vyjížďku. Sem tam někdo přijede, takže se to nakonec přeci jenom začíná zaplňovat. Dorazil Skicák s dalšími teď už kamarády z Olešnice Honzou a Vlastou. Pak se postupně dozvídáme, že Lucka nepřijede, protože od pátka leží na smrtelný posteli, Maxi že nepřijede protože je v Lípě průtrž mračen, dokonce Boleslav za náma vyrazil, ale nedojel, takže zbýval VFR který se ale objevil. Přijel s Maruš a vnučkama autem. U něj to chápeme. Jet z Chomutova na motorce v dešti, by asi nebyl zážitek. Objevili se i Úpičtí: Jarda, Miko, Lev s Léňou ale ti zde nebyli na spaní. Přijela také myslím na Intruderu motorkářka, "prej jsou tu nějaký motobabky, tak jsem tady !" zasedla a bylo hotovo. Myslím, že se jmenovala Romana a byla z Kladna. Nakonec moraváků tam bylo nejvíc. Z původně zamýšlených 4 tématických okruhů na vyjížďku se vybral jeden a dohodlo se, že pojedeme všichni společně.
Ve 14 hod. vyrážíme směr Trutnov, kde na náměstí je Trabi show (neplést si s Tranvestiti show) prostě tam byly Trabanti. Dojedeme pěkně v suchu, zastavíme si přímo na náměstí, městská policie nás šla původně vyhnat, ale když jsme řekli, že patříme k Trabantům, tak nás nechali. Během chvilky se spustil slušnej liják a nastal úprk z náměstí do podloubí a my se nacpali na zastřešené pódium. Vůbec to nevypadalo dobře. Tridac už rezignuje, že se radši vrátíme, ale po konzultaci s ostatními - jedeme dál, podle plánu ! Vyčkali jsme na pódiu asi půl hodiny, natočili odjezd Trabantů a když odjeli, světe div se: po tom smradu z nich se objevila asi ozónová díra, vysvitlo slunce a od té doby vedro (doslovně ! je to vidět na fotkách - pro rejpaly). Po chvilce vyrážíme za Trabantama směr přehrada Les Království. Tridac vede kolonu, já blokuji křižovatky a kousek za Trutnovem zjišťujeme, že nám chybí kus kolony. Zastavujeme a čekáme. Po chvilce otáčím a jedu se podívat, co se stalo. Asi po kilometru všichni stojí u krajnice. Všichni chlapi lítají kolem motorky, každej v ruce nějakej vercajk a dělaj, že tomu rozumí. Motorkářka z Kladna, postává a kochá se výhledem na přírodu a čeká, až jí to někdo spraví. Kdyby klekla motka mě, tak jsem tam tutově zůstal sám, všichni by mě objeli, ale kvůli babě se málem poprali o to, kdo jí pomůže. Dokonce se vrátil i Tridac ale motka už naskočila, otáčím a jedu zpátky za Božkou, Mikem. Říkám můžeme jet, oni už pojedou. Velení převzal Miko, ale nikdo nás nedojížděl. Asi jim to zas kleklo, tak dojedeme sami zatím na přehradu. Nevím kudy nás to Miko tahal, ale na přehradu dojíždíme a ti co se zpozdili a jeli daleko za náma už se dávno kochali. A to ještě Miko řekl, že pojedeme zkratkou. Asi jsme po ní opravdu jeli. Počasí bylo nádherný až zase zbytečný vedro, takže pár fotek a jedeme zpátky. V Trutnově se zastavuje v areálu profi hasičů a nastává prohlídka techniky  s odborným výkladem. Nejoblíbenější byla vysokozdvižná plošina, na které se všichni komplet vystřídali. Nejmíň oblíben byl výsuvný 40ti metrový žebřík na který si troufnul pouze Miko a Romana. Stál tam krásnej Favorit - během chvilky z něj byl totální vrak. Někteří si vyzkoušeli jak se rozbíjí pérem okna, jiní vzali hydraulické nůžky a začali si vystřihovat, další zase rozvíracíma kleštěma likvidovali zámky, prostě fáčko dostalo pohulit víc, než při pravdový nehodě. Pak ještě někteří vyzkoušeli polygon (opičí dráhu) a odpoledne parádně uplynulo. Ani nevím, kdy jsme přijeli do kempu.
P1010744
P1010755
P1010762
P1010769
P1010779
P1010793
P1010784
P1010799
Po návratu projíždíme kolem restaurace k chatkám a z hospody nám někdo mává. Maxi s Jiřinou přeci jenom dorazili. Převlíkneme se konečně do něčeho pohodlnějšího a jdeme pozdravit Maxiho. Došel jsem k 1. chatce a hned mě Laďa z moravy zatáhl na košt pravého moravského. Božka včas zdrhla, ale mě se to nepodařilo. Dorazili do chatky další moraváci a kromě vína vytáhli také višňovici. Než se to vypilo, byli všichni již v rotundě. Na zahájení ale doražím včas, takže jsem měl svůj tradiční proslov, tantokráte velice krátký. Nevěděl jsem pořádně co přesně bude následovat, takže veškerou organizaci převzal ten pravý, fundovaný Tridac. Letos jsem neudělal pro motobabky absolutně nic. Vše zařídil a organizoval Tridac, včetně perfektně připraveného programu, který mu musel dát spoustu práce a času. O co se postaral a co připravil nebudu psát, měli jste tam být. Ti co tam byli, ti to vědí. Tridac zorganizoval nejenom večerní kulturní vložku, ale i trabanty a hasiče na vyjížďce. Tímto mu veřejně a tentokráte upřímně uděluji pochvalu, za vzorný přístup k zadaným úkolům. Co se pak dělo dál tradičně moc nepamatuji, ale tím, že nás bylo o něco míň, jsem měl pocit, že vše bylo takové "útulnější". Každý se bavil s každým, pilo se a hodovalo. Prý kolem druhé jsme odcházeli na kutě. Tentokráte jsem prý nic netropil.
Ráno se šlo na snídani. Nejdříve odjížd
ěli moraváci a pak postupně ostatní. Zůstali jsme s Božkou, Skicákem, Honzou, Vlastou a boleslavákama jako poslední. Kolem druhé opouštíme Sejfy a mažeme také domů. V Hrabačově nás Skicákovci ukecali, že si zajedeme na oběd na bezvadné místo. Mezitím se k nám na pumpě přidal další kolík s BMW GS 1200 a že pojede s náma. Vyrážíme tedy směr Jablonec nad Jizerou. Jedeme kolem motorkářský hospody na Mejtě a tam banda motorkářů. Vidím modrý dres BMW a říkám si to není možný ! Já se ho snad nezbavím. To úpičtí vyrazili na výlet. Musel jsem zastavit, to by mi neodpustili, tak se zdravíme se všemi včetně Lva a chvíli pokecáme. Pak si říkám, musím nenápadně odjet, aby Lev nechtěl s námi. (jednou mu člověk podá prst a už se ho nezbaví). Zakecal se s baworákem kterého jsme přivezli s sebou a tak využíváme příležitosti, odtlačíme motorky kus dál aby nás neslyšel startovat a mizíme, zanechávajíc na místě oba baworáky a úpický. Před Jablonečkem odbočujeme někam doprava a po uzounký silnici někam jedeme. Po chvíli silnice končí odbočujeme doprava a po štěrkový prašný cestě míříme vzhůru někam do lesa. Říkám si, to Božka nerozdejchá, ale vylítla nahoru jak utrženej vagon. Pak si uvědomuju, že po tom, co zažila teď v Rakousku a Itálii byla tohle BRNKAČKA. Pak se najednou objeví cedule HÁSKOV a nějaký velký barák. Chcíp tu pes. Bydlí tu pan Hásek nejstarší, starší, mladý, mladší a já nevím kolik Hásků tu vlastně bydlí. Vzpomněl jsem si na KRAKONOŠOVO ! a tady to bylo HÁSKOVO ! Kolem nás proběhl kůň, Skicák se ho pokoušel chytit, ale nepovedlo se. Z hospody vylezl pan Hásek, nevím kolikátý, pozdravil se s námi a když jsme mu sdělili, že kolem nás běžel kůň tak vzal telefon, někam volal a jen tak zaslechnu "zavolej dědu, že mu zas utek kůň". Zajdeme za roh a pěkná teráska s výhledem na ještěd, kterej ale nebyl vidět. Na to, v jaký to je prdeli (pardon pane Hásek) tak tu bylo tolik lidí, že jsme si pomalu neměli kam sednout. Najíme se, chvíli pokecáme a protože už toho máme plný kecky (moc jsme se nevyspali) razíme přes Olešnici domů. V Olešnici se rozloučíme s Honzou a Vlastou, v Haraticích ná opouští Skicák a tak nějak kolem pátý dorážíme domů. Doma ani navybalíme, lehnem k televizi a vstáváme až ráno.
Závěrem:

I tento ročník se zcela určit
ě vydařil a možná bych řekl, že byl i nejlepší. Kdo nebyl - škoda. Poznali jsme další nové kamarády, pokecali s přáteli s kterými se vidíme jednou, dvakrát do roka no a vo tom to je ! I nováčkům, kteří přijeli poprvé se líbilo a slíbili, že tutově přijedou zas. Dokonce, i když jsme říkali, že letos nebude, byla i tombola. Tentokráte i tombolu zajistil komplet Tridac, já nedodal nic. Původně, podle toho jak vše vypadalo, hlavně počasí, jsme mysleli, že to bude stát za prd, ale vše bylo jinak. Hlavně díky Oldovi, který zařídil aby vyjížďka nebyla fádní (dojet někam a pak se vrátit) Trabi show a hlavně Trutnovský hasiči, kteří se nám věnovali, řekl bych, že to byla nejlepší vyjžďka, kterou jsem zažil a myslím, že všichni co tam byli mi dají za pravdu. Večerní program sestavený Tridacem (na tom jsem se také nepodílel) neměl chybu a docela jsme se bavili. Kdo odřekl na poslední chvíli, tak prohloupil, protože počasí přálo.
Pokud se nic nestane, tak se budeme těšit na další, již 4 ročník MotoBabek. P.S. zapomněl jsem pochválit letošní samolepky, jsou lepší, než ty minulé...

Giovany
P1010857
P1010858
P1010861
P1010859