Textové pole:

Do Polska na rybu 12.9.2010

Po delší době se ozval Fichťák a že by s Janou někam vyrazili. Tak se Božka rozhodla, že v neděli tedy vyrazíme. Mysleli jsme, že to vezmeme někam na jih a stavíme se u Boleslava na kafe. Voláme mu aby byl doma. Vy někam jedete ? Tak já pojedu s vámi ! (žadonil). Tak teda jo. Přijedeme tedy na kafe a ty se připojíš. Nééé já přijedu do Tanvaldu ! Bylo jasný, že nám to kafe uvařit nechce a určitě bude chtít kafe u nás. (co jsem měl dělat ?!) Taky jo, přijel zároveň s Fichťákem a jak je zvykem, ptáme se kdo chce kafe. Fichťák s Janou, to bylo jasný, přijeli se nasnídat a Boleslav ? Že prý nechce, asi mu to bylo blbý. Než by jsme ale poslouchali ty kecy, tak mu Božka radši to kafe taky udělala. S Mírokvětem dáváme sraz v Brodě na pumpě a v 9 hod. razíme do Brodu. Po chvíli dorazil Mírokvět, natankoval a pak už nenastartoval. Hudroval, že je nějakej blbej benzín až jsme ho přesvědčili, že má blbou motku. To by se mu u Varana v životě nemohlo stát. Protože v Úpici, jak jsme zjistili na stránkách, taky chtějí někam vyrazit v 11 hod. říkám; pojeďme tedy do Úpice, to stihnem a pojedeme někam s nima. Asi kolem třičtvrtě na deset startujeme. Abychom to do 11 ti stihli, nesměl bych kouřit. Všichni uznáte, že je to blbost. V Hrabačově volám Tridace, ať na nás počkají.

Já nikam nejedu povídá Tridac. Protože na jiného nemám kontakt, tak jsem ho pověřil, ať zavolá tedy Oldovi, že tam přijedem a po potvrzení zprávy, že nás čekají, vyrážíme. Přijeli jsme asi v 11.20. Dostali jsme pojeb, že jedeme pozdě a rozhodli jsme, že tedy vyrazíme do Polska. (Lev, Endy a Olda PPS). Přesunuli jsme se do Rtyně na pumpu, neboť v Úpici na pumpě není záchod a Květě už to teklo ušima. Řekli jsme jí ať jde do roští, že jí uděláme stěnu a budeme koukat jenom my, ale nechtěla. To Božka, ta by si s tím hlavu nelámala, ale ta nepotřebovala. Ve Rtyni další zdržení. Tady jsem si teprve všimnul, že Lev přesedlal z Varana na BMW stejně jako Míra, takže si měli hoši co vyprávět. Rozdělili jsme se na tři party. Jawáci, japonci a BMW elita ! Rejpali jsme do sebe celý zájezd, jenom jawáci z toho měli srandu, protože už jsou naučený. V koloně jezdí poslední a stejně by nevěděli o čem se bavíme. Kdo nás dovede do Polska ? Někdo z místních. Pověřen byl Endy, který se bránil, že né protože netrefí ani ze Rtyně do Náchoda. Olda se s ním ale nepáral a dostal to „Befelem“ protože prý na to máme celý den a je jedno kde budeme jezdit. Stejně to ale nevydržel a Endyho pak předjel.

Do Kudowy jsme nějak dorazili, bylo docela narváno a tak jsme chvilku museli čekat na místo. Božka s Janou, že si prý půjdou zkusit zalovit. Vyrvali tam nějakýmu chlapovi prut z ruky a protože stejně nerozuměli co na ně hudruje, začali chytat. Nahodili, vytáhli, nahodili, vytáhli, ale ne ryby, prázdnej prut ! Šel jsem jim poradit. Musíte to tam chvilku nechat a né ty ryby utlouct olůvkem, stejně se netrefíte. Poslali mě někam. Proč to tam máme nechat, když se tomu ta ryba vyhnula ! Musíme jí to přeci zase hodit před hubu né ! Šel jsem si sednout a za chvilku se vrátili i holky, že prý v Polsku jsou nějaký blbý ryby, co nechtěj žrát. Objednali jsme si tedy všichni už hotový. Baworáci k jednomu stolu, ostatní jinam. Dokonce i Boleslav s nima seděl, ale co měl dělat, má taky Baworáka, jinak by ho vyloučili. Strávili jsme tam asi něco přes hodinu a kam teď ? Květa: a kde bude zákusek ? Míra jen přikyvoval a tak Úpičtí navrhli Nové Město. Tak tedy vyrážíme do Nováče na náměstí. Kolem 16 té hodiny sedíme v cukrárně. Ještě než jsme sedli, tak Lev už drží v ruce mísu plnou zákusků. Říkám si bezva: poprvé s námi vyrazil a dává zápisný, hned jsem na něj změnil názor. Ale ON TO SEŽRAL SÁM !!! Hned jsem vrátil názor do původní polohy. Museli jsme si tedy všichni koupit zákusky za svý. Endy s Oldou si odsedli a přišli až když taky všechno sežrali (to mám fakt tak blbou pověst ?!?) Nezbylo mi tedy, než  zase somrovat na Mírovi. I když taky remcá, tak jsem mu vždy něco sebral, ale teď seděl dál a já tam nedosáh. Seděl jsem blbě, tak mě teda Božka koupila zmrzlinu, abych už dal pokoj. Poseděli jsme asi půl hodiny a v tuhle dobu jsme už měli být doma. Úpičtí toho ale měli najeto méně než my, tak že nás ještě doprovodí někam do Jaroměře.

V Jaroměři se od nás odpojil Boleslav a upaloval na Jičín. To kafe ti ale neodpustíme a ještě letos na něj přijedeme celý klub i s rodinami a vezmeme s sebou i Úpický (jen abys o tom věděl !!!). Zastavili jsme pak kousek za Jaroměří na jedné pumpě. Tady jsme se rozdělili. Úpičtí domů a tanvaldský na druhou stranu. Než jsme se rozloučili, tak to trvalo zase asi půl hodiny, protože Baworáci (Lev a Květa) dali ještě tanec a teprv když vypli na pumpě rádio, mohli jsme konečně vyrazit.

 

Co dodat: Jarda z Úpice by jistě prohlásil: tradiční tanvaldský žrací zájezd a kultura nikde a měl by opět pravdu. Co mám ale dělat, když tanvaldský mají pořád hlad ? Nic nebylo plánovaný a to jsou většinou nejlepší vyjížďky. Prostě se sebrat a jet. Výhoda je, když máte všude známý a navíc se rádi přidají. Myslím, že mohu za všechny prohlásit, vydařilo se, jako vždy bezva parta a zážitků také dost.

 

Všem děkuji

 

Giovany