Textové pole:

Kutná Hora Motojomax vyjížďka 24.4.2010

V průběhu týdne jsme se domluvili, že pojedu zase stejně jako v loni s Karym do Kutné Hory na vyjížďku Motojomax. Tentokráte Božka prohlásila, že jede taky a postupně se přidal Maxi a Pavel VFR. V pátek na chatu se domlouváme kdy a kde se sejdeme a VFR psal, že s ním chtěl jet z Chomutova ještě jeden kamarád, ale bohužel se jel v pátek ještě projet a měl smůlu. Prý autu v protisměru bouchla guma a kamaráda sestřelil, údajně utržený kus chodidla… takže nic příjemnýho. Vše domluveno a tak se těšíme na ráno. V 7 ráno teplota –1 tak se pořádně s Božkou oblékneme a v 8.30 (teplota +3) vyrážíme do Turnova, kde nás má v 9 čekat Kary. Na Malé Skále natankujeme obě motorky (550 Kč) a krátce po deváté dorážíme do Turnova, kde Kary stojí na slunci a zatlouká zámkovou dlažbu hlouběji do chodníku. Snad ti není zima povídám: je říká Kary. Pod koženýma kalhotama holý nohy (dědek starej a nemá rozum), to už ale začínalo být teplo. Dáme cígo, Božka ani nesundala helmu a za chvíli razíme po starý silnici do Mnichova Hradiště, kde máme v 10 sraz s Maxim a VFR. Krátce před 10 jsme na místě a sundaváme zimní doplňky.

Jsme tu první a čekáme na kluky. Za chvíli zvoní telefon, volá VFR: Jsem v Zahrádkách a sestřelilo mě auto ! Šok ! Je ti něco ? Nic mi není, jen motorka je trochu odřená. Oddychli jsme si a domluvili jsme se, že se tedy sejdeme v Mladé Boleslavi. Mezitím dorazil Maxi, tak pohovoříme jakej má VFR pech, ale jede dál, tak to opravdu asi nebylo nic vážnýho. Božka se došla do hospody vycikat a razíme do Boleslavi na pumpu. Cesta uběhla v pohodě, na pumpě dáme kafe a něco lehkého k snědku (cca. 70 Kč) a čekáme na VFR. Čekali jsme asi 20 min. a VFR nikde, takže beru telefon a volám. Nebere to, tak asi jede říkáme. Za chvíli volá VFR jsem v Boleslavi, jak se k vám dostanu, tak vysvětlím a za chvíli dorazil. Jdem omrknout co se stalo a opravdu to bylo dobrý ! Auto z vedlejší mu nedalo přednost a byla klika, že to bylo v místě, kde byla rozbitá silnice a VFR jel pomalu. V pátek na chatu jsem požádal VFR ať vezme svačinu a představte si, že ji měl (řízek a jenom pro mě !!!) Zde si všichni vezměte příklad, jak se máte chovat k vedoucímu ! Protože nás tlačil čas, tak vyrážíme směr Poděbrady Kolín.

Jeli jsme kousek po dálnici a pak odbočili směr Nymburk. V čele jel Kary, určoval tempo a já se na chvostu kochal. Protože jsme letos nejeli prdelovicema, tak jsme ani nebloudili a cesta příjemně ubíhala. Nádherný počasí a jediná moje starost byla, kdy mi Kary zastaví na cigáro. Vydržel jsem až do Kolína, kde jsme zastavili na pumpě a do Kutné hory to byl už jenom kousek. Zakouřil jsem a vyndal řízek, který mi VFR přivezl. Byl dobrej a jedinej kdo ochutnal byla Božka, abych nejedl třeba něco nezdravého a když to schválila, tak už jsem opravdu nikomu nedal a sežral jsem ho sám a bez chleba !!! (pro Pavlovu manželku: příště trochu větší prosím). Krátce před jednou dorážíme do Kutné Hory a mažeme do osvědčené hospody přímo u Sv. Barbory, kde jsme v loni byli velice spokojení. Usadili jsme se na terase, slunce pařilo a co si dáme? Trojboj letos nebyl, tak to řešili nudle a smažáky. Servírka nejdřív strašila, že to bude trvat, ale Kary ji umravnil, takže jídlo bylo co by dup ! Po jídle nezbytná káva a Božka zákusek. Nabídka byla: hořčičné trubičky (nekecám fakt to řekla a sacher). To by bylo něco pro Míru a Květu - trubičky s hořčicí, tak Božka zvolila sacher.(útrata 300 Kč) Asi ve dvě vyrážíme na seřadiště odjezd je ve 14.30. Přijeli jsme akorát, měli jsme jen 15 min. na rozkoukání. Volám Tridace a nic. Po chvilce ho vidím přijíždět, tak jsme se setkali. Prý si nechal někde peněženku, takže přijel bez peněz a dokladů.( to by se mě v životě nemohlo stát !) Moc jsme nepokecali, protože se za chvilku vyráželo. Lidí bylo hodně neodhaduji, na fotkách je to vidět. Letos se žádná trička nerozdávala, takže jsem babičce domů žádné nepřivezl.

Vyjížďka byla podobná jako v loni, akorát jsme neskončili v Ledči ale v Čechticích (54 km od Tábora) V místní vsi probíhala pouť, kde na kolotoči byli 4 místní a tak když se tam nahrnula taková banda motorek, bylo kolotočářům veseleji. Jenže na místo aby všichni šli na kolotoč, tak se hrnuli do místní hospody na prase. Bylo nás jak kobylek, takže prase muselo okamžitě zmizet, ani jsme tam nešli. Nějakou dobu jsme tam strávili a pak vyrazili k domovu. Tady se od nás odpojil VFR, takže dostal školení a vyrazili jsme. Dorazili jsme do K.H. a Kary po čuchu našel hospodu, kde venku pekli maso. Zasedli jsme, pokecali s místníma, káva, pito, maso (350 Kč). Tady se zas od nás odpojil Tridac a ostatní razíme na Boleslav. Ještě jedna zastávka na tankování (500 Kč). V Boleslavi se trhnul Maxi který mazal na Lípu a Turnově Kary na Liberec. V Turnově se s Božkou oblíkáme do zimního a razíme domů. Kolem 20.00 zastavujeme ještě na pumpě na Malé skále, dáme  z automatu kapucino a kolem 20.45 jsme konečně doma. Doma už na nás čekala zpráva od VFR že v pořádku dorazil a tak jsme mohli jít v klidu na kutě.

 

Řekl bych, že výjezd se vydařil, jako ostatně vždy. Za zmínku ještě stojí, že na zpáteční cestě volala Monča, že jsou s Konisem myslím v Rokytnici na kafy, tak říkám, ať nám jedou naproti, ale vzdali to srabi !!!

 

Na příště je naplánováno požehnání ve Vrchlabí, kde se asi setkáme  se spoustou přátel…

 

Můžete si zhruba spočítat na kolik taková sranda přijde - proto jsem psal ceny. Kdybych jel sám, mám to za polovic, ale protože vše platila Božka, tak jsem spokojenej.

 

Giovany