Babička Boženka

Něco o mě

Více jak 25 let vyučuji v autoškole. Od r. 1990 máme v Tanvaldě soukromou autoškolu. Na motorkách jezdím od mala tj. od 15 let a nechce se mi vyjmenovávat na čem všem jsem jezdil. Učil jsem a učím jezdit nespočet lidí nejenom na motorkách a vzhledem k tomu, že je to moje práce, tak mě už nebavilo jezdit ještě po práci.

                 Zlom nastal v roce 2007 kdy jsem stěhoval svého synovce z Rakouska zpět do Čech. Místo toho, abychom naložili jeho motorku na auto, tak jsem na ní jel (Honda Hornet 900). Jízda na pořádným „BRKU“ a v Alpách mě uchvátila natolik, že jsem si hned pořídil něco lepšího než JAWU nebo JUKI.

                 Zpočátku jsem jezdil sám, nebo příležitostně s někým, ale pak mě to přestalo bavit jen tak bloumat. Ukecal jsem manželku ať začne taky jezdit (máme 4 motorky) a po začátcích na 125 a pak na 250 přesedlala na „pětikilo“ a jezdíme teď většinou spolu.

                 Na jaře 2008 jsem se seznámil s partou lidí z Úpice a společně s nimi jsem  absolvoval pár jejich akcí. To mě inspirovalo k tomu, vytvořit i v Tanvaldě něco podobného. Dali jsme dohromady partu lidí, která se průběžně rozrůstala až do dnešní podoby.

                 Je mi 52 let a ženě 50 a všichni říkaj „dědek s bábou se zbláznili“. Asi jo, ale rozhodli jsme se na starý kolena si trochu ještě užít. Vždyť není jenom práce a jízda na motorce je perfektní relax pokud jezdíte styl „kochat se“.

                 Jezdím na SUZIKI GSX 600 F řekl by někdo nic moc, ale pro starýho dědka dost dobrej stroj. Na takovýho Chopera, kterýho bych chtěl nemám, tak jsem pořídil tuhle. Bába „hobluje“ svůj stroj KAWASAKI ER 5 což pro babku je taky dobrý.

                 Nevím co zajímavého bych ještě sdělil, ale myslím si, že to stačí pro to, aby jste si udělali obrázek , co jsme zač.

Moje maličkost

Náš vozový park

Moje je ta černá, Boženky je ta modrá a ty dvě jsou pro vnoučata