Zahájení sezony 2009 - vyjížďka

4.4.2009

V 7.00 budíček, pohled z okna (nádhera), káva a nějaké to cígo a jdu se oblékat. Následuje předvýjezdová kontrola a krátce před osmou přijíždí Konis se svou novou motorkou SUZUKI GSXF 750. Nevěděli jsme kolik nás bude a za chvilku přijel Míra. Řekl, že přijede ještě náš kamarád Pavel Mareš se svým zeťákem „čekatelem“ tak čekáme a za chvilku jsou tu. Jirka Koukal na nás čekal. na motorestu, takže asi ve čtvrt na devět konečně vyrážíme. Všimněte si, že odjezd měl být v 8.00 !!! Odjezd jsem prý zpozdil já, tím, že jsem stále kouřil - vyrazil jsem totiž s 5ti nekuřáky a bylo mi líto, že jsem neměl sebou Božku, nebo Monču, které obě vypalujou stejně jako já. Jsem však na sebe tvrdej a řekl jsem si, že ty kecy, které budu poslouchat celý den, vydržím (jak říkám, tak se i stalo). Před Jilemnicí přichází první „absťák“ tak všechny předjíždím a zajíždím k pumpě, aby to vypadalo, že chci tankovat. Zastavím na parkovišti a už to začalo: takhle nikam nedojedeme, to musíš furt hulit, kazíš si zdraví atd. Byl jsem na to připravenej. Míra dal kafe, takže jsem stihnul ještě jednu než dopil. Sraz s má být v 10.00 v Úpici, kde jsme se měli spojit s našimi přáteli a pokračovat společně do Rtyně.

Stihli jsme to včas a před desátou dorážíme na místo, kde už na nás čekali. Následovalo vřelé přivítání a nezbytný pokec. Osobně mě překvapilo, když jsem objevil Honzu z Krupky kterého bych tam nikdy nečekal. Předal mi slavnostně dárek pro Božku. (zapalovač na benzín). Chtěl jsem ho ukecat, že si ho nechám a Božce to neřeknem, ale dostal jsem málem na držku. Kolik nás tady bylo nevím, ale dost. Asi po čtvrt hodině, kdy jsme s Jardou udělali pár fotek, pověřil Jarda Tridace zodpovědným úkolem, dovést celou kolonu po objížďce do Rtyně. Když jsme přijížděli na pumpu ve Rtyni, tak pomalu už nebylo kam dát motorku. Oproti loňsku bylo asi dvakrát tolik motorek (odhad 250 - 300). Nepochybně to bylo kvůli počasí. Focení, obíhám všechny známé, káva a vše co patří k takovým srazům. Od OldyPPS fasuji klubová trika a Míra s Jirkou se převlíkají. Jarda zařídil nášivky, ale ty jsou pro mě. Oběma tímto děkuji za příkladný přístup k zadaným úkolům. Vzhledem k velkému počtu známých a krátkému času není možno se všemi fundovaně pokecat. Proto se těším na Motobabky, kde budeme mít času dost si pořádně pokecat a všechno probrat. Bylo jasné, že díky nádhernému počasí bude trasa vyjížďky delší než v loni. Celá horda vyráží směr Hronov a Náchod a pak už nevím kudy kam. Kolona byla tak dlouhá, že když jsme jeli uprostřed, tak jsme nedohlédli na začátek kolony, ani na konec. Pokud chcete znát trasu vyjížďky, tak se podívejte na stránky Úpice, protože Jarda na rozdíl ode mě, si vše pamatuje a na svých stránkách to určitě bude mít. Já když jedu, tak se kochám a nestíhám hlídat, kde zrovna jsem.

Jízda v takovéto koloně má své kouzlo v tom, že motorkáři jsou exhibicionisté a líbí se když projíždíte vesnice a města, lidé se dívají a mávají a dokonce i někteří řidiči, kteří jsou zablokováni na křižovatkách ve svých plechovkách se rádi podívají na pořádné stroje. Samozřejmě, že jsou i tací, kteří vzteky obíhají své auto, kopou do gum a řvou něco o magorech, debilech apod. to se mi líbí nejvíc ! Za celou dobu nebyla v koloně žádná kolize, všichni si to hlídali, takže nikdo do nikoho nevrazil, ani nespadl. Bez úhony dojíždíme do Jílovic do clubhousu. Letos nás je tolik, že se tam nemůžeme vejít. Spousta motorkářů tedy odjíždí a my se rozhodli, že tentokráte neposedíme a pojedeme také někam na gábl. Jdu se tedy rozloučit s Jardou a Honzou a vyrážíme na Hradec Králové.

V Hradci zastávka na pumpě, nakrmíme stroje a razíme do Milovic na oběd. Sezení venku a konečně ve dvě odpoledne nakrmíme i sebe. Tento den se roztrhl pytel s . Přemýšleli jsme, kde sehnat maketu zvednuté ruky na pozdrav, protože se nedělalo nic jiného, než zdravilo kolem jedoucí motorky. Když vás někdo pozdraví, neodpovězte mu, to prostě nejde ! Potkávali jsme jak „střelce“ tak pohodáře. Jeli jsme podle předpisů, protože bodů je málo a přijít o ně na začátku sezony, to by nebylo dobré. Čekal jsem, že se kliftoni vyrojí, ale nepotkali jsme jedinou hlídku za celý den ! Jsem zvědavý, jaké zprávy budou v televizi, kolik motorkářů se vymlátilo a jakou senzaci zas z toho vytvoří.

Už to začíná být dlouhý, takže závěrem:

První delší vyjížďka tento rok dopadla velice dobře. Je škoda, že nás nebylo více, ale i tak je dobře, že se vždy sejde pár lidí, kteří mají stejnou zálibu.

Ujeto: 290 km

Sraz tradičně v autoškole, připraveni na výjezd

Zastávka v Jilemnici na pumpě

Sraz ve Rtyni

Milovice oběd