Motobabky 2009

22 - 23.8.2009

Tak je to konečně tady Moto Babky na druhý pokus, předpověď na sobotu nic moc, ale mohlo by to vyjít. Účast tanvaldských velice dobrá. Jediný kdo se nezúčastnil a je na černé listině: KUKY - který v Holandsku odírá o peníze chudého holanďana a MÍRA s KVĚTOU kteří si užívají spolu někde na balkáně. Oceňuji přístup vzdálených členů: Pavel VFR (Chomutov), Jirka Cír (Kladno), Honza (Praha), kteří svědomitě splnili svůj klubový úkol zúčastnit se povinně, dobrovolné akce.

             Odjezd z Tanvaldu v 8.30 a nevím jakým zázrakem se nám podařilo tento čas poprvé dodržet, na což doplatil Kary z Liberce, který přijel o 8 min. pozdě. Sice mi volal, ale telefon jsem tentokráte nechal doma. Vyjíždělo 10 motorek vše MKT kromě Šedého vlka, který se po zkušenostech na Motobabkách rozhodl vstoupit do MKT ! Kouřová tradičně na pumpě v Hrabačově a valíme už bez zastávky přímo na místo. Díky Jawákům jsem vždy věděl, kde je konec kolony, stačilo trochu zrychlit a pak se podívat do zrcátka, kde hoří. Jawy mají zákaz jezdit v předu, aby se ostatní neudusili, ale stejně Fichťa sem tam poruší nařízení, předjede a trochu zatopí, abychom si taky , občas vzpomněli na čem jsme začínali. Špinavý a umouněný dorazíme do Sejfů a nebyli jsme první. Jdeme se tedy přivítat s úpičáky, kteří dorazili před námi, Jarda, Miko a myslím že ještě někdo, ale nevzpomenu si kdo. Ranní káva a několik pit a postupně dojížděli ostatní. Dorazil VFR z Chomutova, ale sám. Původně s ním mělo přijet asi 50 lidí, ale nechal doma i manželku, asi abych mu do ní nedělal, nebo něco neprásknul. Pak dorazila i Mirka z Kladna autem a na otázku „kde máš motorkáře ?“ odpověděla že se jí ztratili a že to tak bude lepší, alespoň se bude moci rozšoupnout. Jenže za chvíli dorazil i Jirka s kamarádem a tak Mirka měla po ptákách. Kolem poledne jsme byli asi komplet, dokonce i Tomáš z Brodu dorazil, ale jen na vyjížďku a na pokec, protože ho očekávala manželka nedaleko na chatě a dala mu volno jen na chvíli. Podívat se přijelo více lidí, kteří ale pak odjeli, ale oceňuji i to, že se přijeli alespoň podívat a pokecat. Přijel i Mikeš s maželkou, kteří ale s námi pařili pak až do rána. Obličej už má spravený, ale motku ještě ne, takže byl autem. Celé dopoledne to šlo, nepršelo, ale po obědě začalo, takže bylo dilema s vyjížďkou, jet, nebo nejet. Dal jsem hlasovat a málem mě všichni ukamenovali „copak jsme z cukru ?“ dobře pojede se. Nejdříve se jdeme ubytovat do chatek. Už předem jsme dohodli, kdo s kým bude spát, takže jsme s Božkou vyfasovali do chatky Honzu z Prahy a Herkula, který je už na mě zvyklý z Jižních Čech (tentokráte si ale nevzal pyžámko). Ostatní se nějak srovnali dokonce i bezprizorní VFR ! Siláci, kteří si vzali stan se nacpali do chatek taky.

Přesně ve 14.30 se řadíme na seřadišti, ale stejně někteří z cukru byli, takže jsme nevyjeli všichni, byla nás ale převážná většina. S Konisem jsme vyfasovali od vedoucího Tridace vesty a nařídil, že mu budeme k ruce. Během jízdy si nás vždy povolal k sobě, prohlásil jedeme doprava a mi s Konisem kmitali, abychom zastavili provoz na křižovatkách. Vyjížďka byla na přehradu … no víte jakou ne ? tamta jak jsme tam už jednou byli, s těma  věžičkama (ty pozdější kecy vydržím). Tam jsme se chvíli zdrželi a pak jsme se vraceli někudy jinudy zpátky. Kudy to nevím, ale jeli jsme kolem Havlovy chalupy, která byla obšancovaná bodyguardy, takže Venca tam asi byl. Radši jsme nezastavovali aby někdo nepřišel k úrazu. V celku se hezky jelo a hlavně od přehrady už nepršelo. V pohodě dorážíme do kempu a většina už se nemohla dočkat, že si dá konečně piVo. Razíme nejdřív do hospody, protože rotundu máme zamluvenou až na 19 hod. Dali jsme si většina gulášek a nějaký to pivko, hodili řeč každý s každým a za chvíli se stěhujeme do rotundy. Dostali jsme k ruce dvě servírky, které se o všechny tak starali, že začali chlastat i abstinenti. Protože mě nechtěl nikdo zvolit, tak jsem se zvolil sám a zahájil jsem oficielně nultý ročník Motobabek. Naše motokluby dali dohromady nějaké upomínkové předměty a další sponzor fi. GurmEko Praha dodala balíčky s kořením. Chtěl jsem ocenit některé účastníky zvlášť hodnotným dárkem a příslušným komentářem. Takže Fichťa JAWA 350 poměr benzín/olej 1:1 obdržel voňavou svíčku, Monča, abychom na ní nemuseli pořád někde čekat, dostala gumycuky, aby se mohla připřáhnout když pospícháme, Jarda dostal energetický drink, aby dobil baterky, VFR který se neustále vymlouvá, že nemůže přivézt zápisné, protože to nemá kam dát dostal velkej ruksak, Hoonza samozřejmě doutník, který tam ale nebyl, tak si tedy do prázdného futrálu od doutníku strčil svůj a tvrdil mi, že ten futrál nebyl prázdný. Skoro jsem mu uvěřil, ale pak jsem donesl ten, který jsem úmyslně  vyndal a chtěl ho někde potajmu vykouřit, a dal jsme mu ho, takže měl dva. Musel jsem ocenit také Aranku z Náchoda, která se příkladně o mě starala na Motodědcích, utírala nos, dávala pozor ať něco nevyleju atd. takže dostala balíček s kořením, protože jsem si myslel, že mi třeba něco uvaří, ale řekla, že tentokráte mám s sebou Božku, tak z toho nic nebude. Škoda, že tam nebyl Kuky, protože na něj bych vymyslel tutově pořádnej špek ! Dort a zákusky určené pro Míru s Květou jsme sežrali. Ostatní věci šli do tomboly a každý účastník si odnášel hodnotné dárky, jako klíčenky, tužku apod. Po tombole každý účastník obdržel diplom a nálepku Moto-Babky 2009.

Pak již nastala volná zábava, přijela i kytara a jediný zádrhel byla televize, kterou jsme nerozchodili, takže těch 200 DVD bylo k ničemu. Já se bavil dobře a věřím že i ostatní. Omlouvám se všem se kterými jsem prohodil jen pár slov, ale to se nedalo stihnout. Zábava byla a nebudu popisovat vše ale musím zde vyzdvihnout práci servírek, žádný votrávený ksichty, perfektní holky, které se bavili s náma. Nikdo na nic nečekal, byla s nima sranda a vydrželi asi do půl druhé. Pak šli ještě někam pařit a ráno jsme už měli připravenou snídani jak bylo dohodnuto. Někde kolem druhé ráno přistavil Mikeš auto a pustil rádio, aby byla nějaká muzika. Byl to dost drahej provoz, protože to rádio hrálo pouze na benzin ! Když Mikeš vypnul motor, tak vypnul rádio. Když ho znovu zapnul, tak po 20 ti vteřinách se vypnulo. Fungovalo pouze, když běžel motor, takže jak jsem řekl, rádio na benzin. Postupně všichni odpadávali a někde kolem třetí ráno jdem všichni do hajan.

Ráno se trousíme jak se kdo vzbudí na snídani, servírky zas kmitali a celé dopoledne čekáme, až z nás vyprchá alkohol. Herkul vytáhl tester a ten neustále koloval. Teprve když všem se objevila 0 tak se chystáme k odjezdu. Odjíždíme jako jedni z posledních. Po cestě zastavíme v Hrabačově na oběd a někde kolem čtvrté odpoledne už sedíme u nás a vyhodnocujeme Motobabky.

 

Pozn.

1. Ať si říká kdo chce, co chce musím zde poděkovat Tridacovi, který se postaral a zařídil nejvíc ze všech a já tvrdím, že organizačně to bylo zmáknutý na jedničku. Já jsem se pouze vezl.

2. Další poděkování všem sponzorům, kteří dodali věci do tomboly - kdo co dal, nebudu uvádět

3. Děkuji všem, kteří se zúčastnili za perfektní zážitek a zábavu a přesvědčili jste mě i Jardu, kteří jsme dostali nápad uspořádat tuto akci, že jsme oba pesimisté, protože s takovou účastí jsme nepočítali.

Ještě jednou všem děkuji

Giovany