Ukončení sezóny 2009

31.10.2009

V pátek hodil do placu zástupce Konis návrh na poslední vyjížďku v sobotu ve 12.30. Podle předpovědi mělo být jasno a teploty kolem 8 st. Když jsem se ráno probudil a kouknul na teploměr, bylo na nule. Motorku už jsem měl zazimovanou ve stavu v jakém jsem skončil poslední jízdu. Vyndal jsem baterku a motku uložil s dostatečnou izolační vrstvou much, kterou jsem za celou sezónu nachytal, na fotkách to bude vidět. Řekl jsem si, že v tom svého zástupce nenechám, takže jsem zase baterku vrátil a připravil se na poslední výjezd. O půl jedné dorazil Konis a k mému překvapení i Monča. (aktuální teplota: 3 st, takže oteplilo se). Konis měl zimní palčáky a Monča rukavičky do tanečních. Nabídl jsem teplé rukavice a protože barva neladila s motorkou, tak Monča odmítla. Naplánovali jsme si pekelné doly a zpět. Nakopli jsme a vyrazili směr Hodkovice. Po ujetí 20 km Konis s Mončou zastavují, tak otáčím a jedu k nim. Monča ruce strčený v rozkroku a zahřívala si je. Konis jí s nelibostí půjčuje svoje rukavice aby se trochu zahřála (musím napsat, že si ale Monča nestěžovala) začudili jsme, Konis Monče zase sebral rukavice a dohodli jsme se, že do pekel nedojedeme a sjedem do Hodkovic a potom domů. Přijeli jsme do Hodkovic na pumpu, natankovali na zimu a šli na kafe. Monča zahřívala ruce teplým kafem, tentokrát jí Konis rukavice vůbec nepůjčil. Pokouříme, pokecáme a jedem přes Jablonec domů. Další zastávka na Studnici, Monča nemůže hýbat prsty a vypadalo to na amputaci. Teprve teď 10 km od domova, půjčuje Konis rukavice a bere si Mončiny. V Plavech uhýbá Konis domů i když jsme měli končit v Tanvaldě. Zastavujeme u baráku a měli jste vidět ten cirkus ! Jak jsi mohla v těch rukavicích jet ! Mám zmrzlý ruce jako prase, proč jsi si nevzala teplý… a mlel hubou asi 10 min. Tohle bych čekal od Monči, že bude fňukat, ale vydržela celou cestu bez remtání a Konis po 15 minutách kecal a kecal. Došel si tedy pro teplý a já si zrovna prohlídl jak mladý bydlí. Za chvíli jsme dorazili do autoškoly, upřesňujeme jak na večer a v tom dorazil Tridac, ale bez manželky. Kde jsi ji nechal ? Od včerejška má nějaký žaludeční problémy a nevydržela by. Přijeli jsme ve tři hodiny a najeli 60 km. Dohodli jsme s Tridacem, že pro ně navečer přijede, aby nemuseli na mejdan pěšky a rozešli jsme se domů.

V 18.00 sedím v Grandu a jako správný vedoucí jsem první. Po chvilce dorazil Vlk a pak se to začalo scházet. Sešlo se nás celkem 14 kusů, což jsem ani nečekal. Poslední dorazil Kuky s Hankou a tak jsem ho hned seřval, že ty pozdní příchody už mu nebudeme trpět. Slíbil jsem, že zde napíšu, kdo měl klubové triko jako jedniný, byl to Fichťa, kterému tímto uděluji pochvalu za příkladnou propagaci klubu. Začala volná zábava a první objednávky jídla. Tridac seděl vedle mě, takže když mu přinesli jídlo, neměl jsem to daleko a ochutnal jsem, zda to má jedlý. Docela to šlo, tak jsem mu dovolil to sníst. K Mírovi na topinku jsem to měl daleko, tak mi jednu poslal, ale přes Kukyho, takže ke mně dorazila poloviční, nestihnul jsem ji Kukymu včas urvat z huby. Když byli všichni najedení, tak jsme si s Kukym objednali picu a věděli jsme, že už nikdo nebude chtít. Nikdo nechtěl akorát Tridac do sebe kousek narval ale od Kukyho, takže mě to ani moc neštvalo. Řekl bych, že jsme se bavili dobře, každý s každým, rozebíralo se všelicos a s množstvím alkoholu stoupala i nálada. Blbě se mi píše, protože se tentokrát většina chovala slušně a nemůžu si vzpomenout na nějaký zajímavý postřeh, kde bych zas někoho pomluvil. Připadá mi, že se všichni dohodli, že mi nedají žádnou záminku jak do někoho rejpnout. To mě ale neznáte, vždycky něco najdu - jen chvilku popřemýšlím… nemůžu si vzpomenout !

Asi dvě hodiny se nám dařilo utajovat, že má Božka narozeniny, nikdo to nevěděl, protože to měla být akce MKT a ne oslava narozeni. Pak se to ale nějak provalilo. Za chvilku začali kořalkové přeháňky a Božka ji měla jak z praku. Padl návrh, že vyrazíme ještě za katr na diskotéku, takže po desáté se většina přesunula do Desné a šlo se trsat. Nechalo se Božce zahrát a někde kolem 1 hod. opouštíme diskotéku a jsme odvezeni domů.

Závěrem:

Škoda, že s Tridacem nepřijela Ivana, ubytování a stravu měli zajištěnu a takhle musel Olda jet domů. I když jsme ho přesvědčovali a‘t zůstane, byl neoblomný (bez manželky ani ránu). Mysleli jsme, že nám tedy zůstane nějaký jídlo, ale Tridac stihnul stejně všechno zbodnout, takže ráno jsme si museli dojít na nákup, abychom měli co do huby. Takže kdyby přijela i Ivana, byla by hladová jako my. Pak jsem litoval, že jsem ho nepřenechal Kukymu, který se taky nabídl, že Tridace ubytuje… tak příště.

Jinak všem děkuji za účast a myslím, že to dopadlo dobře. Sice jsme oficiálně ukončili sezónu, ale nic nám nebrání se kdykoliv setkat znovu.

Giovany